| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.02.2017

„Академците“ поразени од Вождовац

Струмичкиот второлигаш Академија Пандев го забележа и вториот пораз на подготовките во Анталија, откако во интересен меч со 4:2 загубија од српскиот Вождовац

Ова е втор дуел на лидерите на второлигашката табела, и втор пораз, по тој од младинскиот тим на украинскиот гигант Шахтјор Доњецк.
Стрелци за македонскиот тим беа Дориев и Начевски, кој голот го постигна од пенал. Сашко Пандев ја погоди пречката при 1:0, а имаше уште една добра шанса во финишот на натпреварот.Датум: 04.02.2017, 11:45
Статијата е прочитана 363 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense