| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.02.2017

Шкендија со неофицијално реми против Ростов

Тренинг дуел кој траеше 2х30 минути и заврши 1:1. Стрелец на голот на тетовци беше Жуниор. Меч на кој за тетовци играа само мал дел од оние стандардни играчи

Шкендија денеска непланирано одигра тренинг натпревар, и тоа 2х30 минути против Ростов, кој заврши 1:1. И за двете екипи настапија претежно млади играчи кои досега не добиваа преголема шанса и минутажа. Сепак имаше и такви како Жуниор кој стрелаше во последните мигови од мечот за 1:1 и тоа од пенал.

 Датум: 03.02.2017, 15:21
Статијата е прочитана 2549 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense