| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.07.2017

Пелистер одигра 0:0 на контролата со Анортозис

Битолските „зелени“ попладнево во Бугарија ремизираа со еден од гигантите на Кипар


Добра игра и пред се добар резултат од 0:0 за нашиот Пелистер на попладневната контрола против Анортозис одиграна во Бугарија. Тоа беше втор меч против екипа од Кипар, за момците на новиот стратег Срѓан Захариевски, по оној неделниот со Неа Саламина кога загубија со 0:1. Захариевски и на овој меч им даде шанса на повеќе свои играчи кои конкурираат за стартните единаесет за претстојната сезона во нашата Прва лига.Датум: 25.07.2017, 19:29
Статијата е прочитана 528 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense