| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.03.2017

НИКОЛОВ: Нема да застанеме тука

Со погодокот на Бобан Николов во 43. минута, Македонија поведе на гостувањето кај Лихтенштајн каде на крајот славеше со 3:0.
 

„Немавме среќа во првите четири меча, покажавме дека имаме игра. Иако игравме против Лихтенштајн, тешко беше да се носиме со еден таков притисок, дека едноставно мораме. Денеска не посака среќата, и мислам дека нема да застанеме тука...
Имаше многу напаѓачи во формацијата. Пандев се враќаше во средината и ни помагаше на нас средните играчи. Прв пат ја играме оваа формација, но ние во клубовите сме навикнати и не е ништо за нас ова... Добро игравме и победивме и зошто да не играме вака и на другите мечеви“, изјави стрелецот на првиот гол за Македонија, Бобан Николов.Датум: 24.03.2017, 23:30
Статијата е прочитана 1137 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense