| контакт | маркетинг
17.03.2018
Ал Дафра, тимот на нашиот стратег со 2:1 славеше во првенството на ОАЕ против Ал Васл
17.03.2018
Тоа е прв гол за нашиот репрезентативец во плеј-офот на Кипар
17.03.2018
Борбена игра на двете страни, но во Штип денеска немаше голови. Брегалнциа и Белаасица одиграа 0:0, а очигледно тоа им одговараше на сите.
17.023.2018

*Се играше 79. минута кога Малиќ Белули стрелаше во мрежата на Струга Трим Лум. Дербито на западот за кичевскиот тим
17.03.2018
*Со прекрасниот гол во 16. минута на младиот Енис Фазлагиќ, лидерот го победи Силекс со 1:0. Смешен автогол во Турново,  Крчмаревиќ дебитираше со три бода
17.03.2018

Вардар минимално го совлада тимот на Ренова, и ја прекина серијата од пет меча без триумф во сите натпреварувања.
17.03.2018

*Поради можноста од евентуален судир меѓу „балистите“ и „шверцерите“, утрешната скопска пресметка место под Шара ќе се игра во Гостивар
17.03.2018
Денеска во 14 часот под Исарот се игра големото дерби на Истокот. Старите, лутите ривали, Брегалница и Беласица во битка
17.03.2018
„Откако се подобрија условите за одигрување на фудбалски натпревар на нашиот стадион, решивме денешниот дерби меч со Струга Трим Лум да го играме на нашиот стадион“ вели Џенгис Реџепи, тренерот на кичевскиот второлигаш
17.03.2018
„Црвено-црните“ мора да најдат излез од кризата, и тоа против тимот кој што пролетва не знае што е тоа пораз на сите фронта
17.03.2018
Струмичанецот и член на легендарната генерација на Беласица наскоро ќе биде дел од Фудбалската Федерација
16.03.2018
Александар Ставрев пак ќе ја дели правдата на дуелот меѓу Шкендија и Силекс
16.03.2018
Двата фаворити единствено ќе одиграат на сопствените стадиони. Се останато ќе биде некаде под „кирија“
15.03.2018
Со неколку новитети, селекторот на младата репрезентација ќе напаѓа на мартовските квалификациски натпревари
15.03.2018
Некогашниот потпретседател на ФФМ е казнет поради тоа што ги нападнал судиите после натпреварот со Силекс
15.03.2018
Македонија е 75. светска селекција во моментов, а пласманот може да се подобри со двата натпревари кон крајот на месецов
НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense