| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.08.2017

Чеде почнува со Џигаури и Брдаровски, Фенер со Ван Перси


Мало изненадување прави Чеде Јаневски со стартниот состав на Вардар на реванш дуелот со Фенер кој почнува за нешто повеќе од еден час

Вардар овој историски меч го започнува со Гачевски, Хамбарѕумјан, Новак, Велковски, Брдаровски, Спировски, Николов, Фелипе, Блажевски, Џигаури, Барсегјан. Значи Јаневски прави три измени во однос на првиот меч во Скопје.
За Фенер пак стартер ќе биде покрај другите ќе биде и Робин Ван Перси.


 Датум: 24.08.2017, 18:12
Статијата е прочитана 809 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense