| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.08.2017

Милан веќе е во Македонија!

*Травел - менаџерот на „росонерите“ Луиџи Мараџано, заедно со своите соработници од вчера се во Македонија. Нивни домаќин е Дритон Муслиу, оперативниот директор на Шкендија


Иако реваншот од плејофот меѓу Шкендија и Милан се игра на 24 август, гигантот од Италија ништо не препушта на случајот. Имено веќе два дена во Македонија е претходницата на Милан, нејзе ја води травел - менаџерот на „росонерите“ Луиџи Мараџано. Нивни домаќин е Дритон Муслиу, оперативниот директор на Шкендија. Тие престојуваа во Тетово, во Скопје, ја разгледаа и „Телеком Арената“, а најверојатно ќе го одберат хотелот „Парк“ како дестинација за бројната делегација на Милано.

 


 Датум: 06.08.2017, 13:17
Статијата е прочитана 4614 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense