| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.08.2017

Капитените Хасани и Грнчаров без поздрав...!

Изостана вообичаеното поздравување меѓу капитените пред натпреварот. И двајцата по се изгледа дека не заборавиле на меѓусебното кошкање на последниот дуел во Тетово во Купот

И дефинитивно Ферхан Хасани и Бобан Грнчаров не можат да се „смислат“. Имено ретко кој примети дека пред натпреварот кога судијата Мечкаровски одредуваше чија ќе биде топката, капитените на двете екипи не се поздравија. Изостана она вообичаено капитенско поздравување меѓу предводниците на екипите пред самиот натпревар. Овој нивни потег си има своја „историја“, ако се знае на нивното меѓусебно кошкање на последниот н дуел во Тетово во Купот на Македонија меѓу Шкендија и Вардар.Датум: 12.08.2017, 20:56
Статијата е прочитана 6349 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense