| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.01.2018

Жута го продолжи договорот со Ријека

Леонард Жута и во следниот период ќе го носи дресот на шампионот на Хрватска

Леонард Жута, повремениот лев бек на нашата репрезентација, и во следниот период ќе го носи дресот на Ријека. Имено како што известуваат медиумите во Хрватска, Жута го продолжил договорот со шампионот на таа земја.
„Секогаш ќе го давам максимумот за Ријека, тоа ќе го правев и ќе го правам за секој клуб каде што настапувам. Тоа за мене е прашање на гордоста“ истакнува левиот бек.Датум: 12.01.2018, 09:58
Статијата е прочитана 551 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense