| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.09.2017


Борец со победа среде Каменица

*Велешани со 1:0 славеа на гостувањето кај Саса, тоа е првата победа на фаворитот во Втората лига - Исток

Денеска се одиграа мечевите од 2. Коло во Втората лига – Исток. Немаше преголеми изненадувања. Борец, големиот фаворит за првото место славеше над Саса на нејзин терен во Каменица.
Во Штип Брегалница се спасуваше преку Јорданоски кој успеа да израмни на 1:1 на мечот со Победа Валандово.

ВТОРА ЛИГА  - ИСТОК
РЕЗУЛТАТИ 2. КОЛО
САСА – БОРЕЦ 0:1
БРЕГАЛНИЦА – ПОБЕДА (В) 1:1
КОЖУФ – ХОРИЗОНТ Т 3:0
ТИКВЕШ – ОСОГОВО 2:1
ПЛАЧКОВИЦА – БЕЛАСИЦА 1:2

ТАБЕЛА
1.Брегалница 4 бодови, 2. Борец 4, 3.Кожуф 3, 4.Тиквеш 3, 5.Осогово 3, 6.Плачковица 3, 7. Беласица 3,  8.Победа (В) 2, 9. Саса 0, 10.Хоризонт 0Датум: 09.09.2017, 18:48
Статијата е прочитана 2292 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense