| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.06.2017

На Португалија со „резервистите“

Селекторот Благоја Милевски на последниот меч од ЕП во Полска, со Португалија во петок, шанса ќе им даде на своите помлади избраници

Атмосферата во нашиот табор по добрата игра и реми со Србија вчера, е на високио ниво. Има задоволство од постигнатите први голови на едно големо натпреварување и освојување на првиот бод, но и така зошто не се дојде до победа, а имавме големи шанси за тоа.
За последниот меч со Португалија, кој ќе се одигра во петок со почеток во 20:45 часот, селекторот Благоја Милевски ќе им даде шанса на „резервистите“, на оние кои досега на ова ЕП седеа на клупата. Ова е и почеток на една нова генерација за следните квалификациски настапи.Датум: 21.06.2017, 13:14
Статијата е прочитана 4834 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense