| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.03.2017

Кудијан за победа на Еуромилк


„Млекарите“ славеа над Хоризонт Т со 1:0, додека Тиквеш го победи Влазерими со 2:0


Големи три бода за Еуромилк на денешната средба од Втората лига против Хоризонт Т. Значајна победа за „млекарите“ од 1:0 со кои останаа во „игра“ за највисок пласман во оваа конкуренција. Стрелец на победничкиот гол беше Андреј Кудијан. Во Кавадарци пак домашниот Тиквеш со головите на Никовиќ успеа да го победи Влазерими со 2:0.

РЕЗУЛТАТИ 16. КОЛО
ВЧЕРА,
АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ - МЕТАЛУРГ 2:0
ВАРДАР (Н) - ТЕТЕКС 0:0
СКОПЈЕ - НОВАЦИ 2:1
ДЕНЕСКА,
ЕУРОМИЛК - ХОРИЗОНТ Т 1:0
ТИКВЕШ - ВЛАЗЕРИМИ 2:0

ТАБЕЛА
1. А. Пандев 43 бодови, 2. Скопје 30, 3. Еуромилк 29, 4. Новаци 25, 5. Металург 23, 6. Хоризонт Т 19, 7. Влазерими 15, 8. Вардар (Н) 14, 9. Тетекс 13, 10. Тиквеш 13 бодовиДатум: 12.03.2017, 16:31
Статијата е прочитана 3395 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense