| контакт | маркетинг

22.01.2018

Кореец го запре Ноле на Австралијан опен

Новак Ѓоковиќ го заврши настапот на Австралија опен откако загуби од Хјон Чунг

Хјон Чунг го имаше мечот на кариерата победувајќи го Новак Ѓоковиќ во три сета 7:6, 7:5 и 7:6 во осминафиналето на Австралија опен. Јужнокореецот играше одлично, го служеше сервисот, а како одминуваше натпреварот беше посигурен и максимално ги користеше грешките на противникот.
Чунг има 21 година, а е првиот Кореец во историјата кој се пласира во четвртфиналето на некој грен слем турнир. Најголемиот успех досега му беше триумф на АТП турнирот „Некс џенерејшн“ во Италија во ноември минатата година.Датум: 22.01.2018, 13:00
Статијата е прочитана 393 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense