| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.09.2017

Пандев МУ ГО ДАДЕ НАЈУБАВИОТ ПОДАРОК НА ТРАЈКОВСКИ

Капитенот на нашиот национален тим и на вчерашниот меч направи гест кој што заслужува почит

Уште еднаш Горан Пандев ја покажа својата големина. Тоа го стори на вчерашниот натпревар, и тоа во миговите кога се „кршеше“ резултатот.

Се знае во националниот тим кој ги изведува пеналите, но поради тоа што на Трајковски вчера му беше роденден, капитенот Пандев нему му ја препушти таа улога. За да го прослави роденденот со гол.

Трајковски, пак, врати со погодок и со израмнување во тие мигови, но за жал, Македонија не стигна до крајот на средбата до уште еден и до конечен триумф.

 Датум: 06.09.2017, 12:43
Статијата е прочитана 5092 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense