| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.10.2017

Голови како Меси за Митровски во Спортинг (ВИДЕО)

Два убави гола даде македонскиот талент во дресот на младинците на поругалскиот гигант

Димитар Митровски е херој на младинскиот тим на Спортинг Лисабон. Тој денеска во дуелот на неговиот тим против Реал Масама, постигна два гола. Едниот од нив беше во стилот на „ѕвездата“ на Барселона, Лионел Меси. Тој го одигра целиот натпревар, и полека се наметнува за настап и за сениорите на гигантот од Португалија.

Еве ги головите од денешната средба на Митровски низ видеа:

 Датум: 28.10.2017, 14:17
Статијата е прочитана 2937 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense