| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.07.2017

Розенберг неизвесен за Вардар

Капитенот на Малме, противникот на Вардар во квалификациите за Лигата на шампионите, Маркус Розенберг се повреди на првенствен меч и е неизвесен за мечот со македонскиот шампион

34-годишниот ветеран Розберг кариерата ја почна во Малме во 2001 година, по што играше во Ајакс, Вердер и ВБА пред да се врати во својот тим во 2014 година. Тој е поранешен репрезентативец со 33 натпревари за Шведска и 9 постигнати голови.Датум: 01.07.2017, 16:30
Статијата е прочитана 2215 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense