| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.04.2017

Можниот трансфер на Нестор во Евертон, еден од најкоментираните (ФОТО)

Според медиумите во Англија, можниот трансфер на нашиот напаѓач во Евертон е еден од најкоментираните во таа земја

Од ден во ден се зголемуваат шпекулациите за тоа каде ќе ја продолжи својата кариера Илија Несторовски, откако веќе и дефинитивно е јасно дека Палермо во наредната сезона ќе игра во Серија Б.
Денеска во медиумите во Англија излезе веста дека можниот трансфер на Илија Несторовски во Евертон е еден од најкоментираните во таа земја, поточно на петтото место.
Се вели уште дека за него силно бил заинтересиран Роналд Куман, кој по евентуалното заминување на Ромелу Лукаку во Челзи или Јувентус, го гледа нашиот Илија во нападот на својата екипа. Исто така се споенуваат и тимовите на Лацио, Фиорентина, Севиља, Атлетико Мадрид.Датум: 19.04.2017, 15:35
Статијата е прочитана 2846 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
15.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense