| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.04.2017

Познати судиите за 30. и 31. коло

Ставрев ќе суди најпрво во Тетово на Ренова - Работнички, потоа на Победа - Шкендија во среда. Дејан Јакимовски ќе ја дели правдата на мечот Вардар - Победа

Познати се судиите кои што ќе судат на натпреварите од 30. коло кое ќе се игра викендов, и 31. круг кој што е на програмата во среда.

Александар Ставрев и Стојанче Стојанов ќе имаат два натпревари за само неколку дена, додека другите сдуии ќе судат по еден меч во овие две кола.

Еве ги судиите кои што ќе ја делат правдата во следните две кола:

30. КОЛО

ВАРДАР - ПОБЕДА (Судија: Дејан Јакимовски)

ШКУПИ - ШКЕНДИЈА (Судија: Димитар Мечкаровски)

РЕНОВА - РАБОТНИЧКИ (Судија: Александар Ставрев)

СИЛЕКС - БРЕГЛАНИЦА (Судија: Марјан Ецкоски)

ПЕЛИСТЕР - МАКЕДОНИЈА ЃП (Судија: Стојанче Стојанов)

31. КОЛО

РАБОТНИЧКИ - ПЕЛИСТЕР (Судија: Марјан Маркоски)

МАКЕДОНИЈА ЃП - СИЛЕКС (Судија: Стојанче Стојанов)

БРЕГАЛНИЦА - ВАРДАР (Судија: Марјан Гоцевски)

РЕНОВА - ШКУПИ (Судија: Константин Влахо)

ПОБЕДА - ШКЕНДИЈА (Судија: Александар Ставрев)Датум: 28.04.2017, 12:19
Статијата е прочитана 3133 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense