| контакт | маркетинг

27.01.2017

Маратонот за Надал, за ретро финале

Како во старите добри времиња, Рафаел Надал и Роџер Федерер ќе сретнат во една финална битка, овој пат на Австралија опен. Шпанецот го совлада Димитров со 3-2 во сетови.

Рафал Надал е вториот патник во финалето на Австралија опен, откако го совлада Григор Димитров со 3-2 во сетови (6-3, 5-7, 7-5, 6-7, 6-4) во меч кој траше скоро пет часа. Клучен за победата на Шпанецот беше брејкот во четврттиот гејм, кој му донесе предност во сетовите.
Надал и Федерер ќе го одиграат својот 35. дуел.Датум: 27.01.2017, 14:46
Статијата е прочитана 768 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense