| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.03.2018

Ибраими: Еден од најслатките хет-трика во кариерата

„Сум постигнувал повеќе хет-трика во кариерата, но, овој против Вардар е еден од оние кои засекогаш ќе го паметам“ вели Бесарт Ибраими.

Бесарт Ибраими, „бомбардерот“ на Шкендија, вчера на Вардар му „стегна“ хет-трик. Тој е најзаслужниот за победата над лутиот ривал во Купот на Македонија од 4:0.
Сум постигнувал повеќе хет-трика во својата кариера, но, овој против Вардар е еден од најслатките, засекогаш ќе го паметам. Нашата публика заслужуваше ваква претстава на Шкендија и ваква победа. Ова за нас е историски триумф, имено откако го елиминиравме Вардар во првенството во битлата за титулата, вчера тоа го направивме и во Купот. Ја покажавме нашата доминација во мак - фудбалот“ истакна Ибраими.
Датум: 08.03.2018, 11:46
Статијата е прочитана 784 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense