| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.07.2017

Хелсинки е противникот на Шкендија

Екипата на Хелсинки од Финска ќе биде противникот на Шкендија во второто коло од квалификациите во Лигата на Европа

Иако загубија во првиот меч, на гости против Конахс Квај од Велс, со резултат 1:0, во реваншот на свој терен, Финците славеа со убедливи 3:0. Нивниот триумф воопшто не беше доведен во прашање со оглед на тоа што дојдоа до водство од два гола ралика веќе во 31. минута. Конечниот резултат и заверка на патото во второто коло, финските фудбалери го поставија веќе во 55. минута од мечот.
Првиот натпревар од двомечот меѓу Шкендија и Хелсинки се игра на 13 јули, на стадионот „Младост“ во Струмица.

 


 Датум: 06.07.2017, 20:26
Статијата е прочитана 4717 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense