| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.10.2017

Кој прв до100.000 лајкови? Вардар 99.344, Шкендија 99.127....

*На шампионот му недостигаат уште 656 лајкови на Фејсбук до фамозната бројка, додека на лидерот 873

„Македонски спорт“ продолжува да ја следи моменталната состојба со лајковите, односно следбениците на Фејсбук кај нашите најголеми фудбалски клубови. И следи кога ќе падне таа магична бројка од 100.000 лајкови. И Вардар и Шкендија се во мртва трка, шампионот до пред 15 минути имаше 99.344 лајкови и му недостигаат уште 656, додека Шкендија во исто време имаше 99.127, нејзе и недостигаат само уште 873 лајкови.Датум: 15.10.2017, 16:48
Статијата е прочитана 2331 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense