| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.09.2017

Фелипе: Специјален ден за Вардар, за Македонија

„Ова е специјален ден за нас, за Вардар, за цела Македонија. Играме во ова натпреварување за прв пат, и многу сме возбудени. Но, сме подготвени да дадеме се од себе, да покажеме дека ова не е случајност“, вели Фелипе во пресрет на вечерашниот дуел од ЛЕ меѓу нашиот Вардар и рускиот Зенит

Денес е специјален ден... Специјален ден за сите во Вардар, за играчите, за тренерите, за сите навивачи на „црвено-црниот“ тим. За сите оние кои што со години и години сонуваа и се надеваа дека нивниот омилен клуб ќе успее да го достигне овој Зенит. Зенитот е достигнат, сега е време за нова радост на домашен терен.
„Да, ова е специјален ден за нас во Вардар, за Македонија. Играме во групната фаза од Лигата на Европа, и тоа ни дава мотиви да покажеме што знаеме и против една силна екипа како Зенит. Не стравуваме од протвникот, најважно ќе биде да ја играме нашата игра, да ги исполниме задачите, да играме онака како што ќе се договориме. Се радувавме против Малме, против Копенхаген и против Фенербахче, и сега сакаме така да биде и со Зенит. Се надеваме дека ќе успееме“, вели Хуан Фелипе, бразилскиот интернационалец во дресот на Вардар.

 


 Датум: 14.09.2017, 10:51
Статијата е прочитана 638 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense