| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.03.2017
 
Спировски доби дозвола, утре сигурно игра

Селекторот на нашиот национален тим утре ќе може да смета на услугите на играчот од средината на теренот кој доби право за настап

Стефан Спировски ќе игра на утрешниот меч меѓу Лихтенштајн и Македонија. Играчот од средниот ред доби право за настап од делегатот што секако е добра вест за нашата репрезентација. Стефан на теренот ќе истрча со имобилизатор на десната рака.
Со тоа, селекторот Игор Ангеловски ќе добие засилување на средината на теренот.Датум: 23.03.2017, 19:08
Статијата е прочитана 1921 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense