| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

10.08.2017

Балотели пристигна во Доха

Денеска промоција на голгетерот во дресот на тимот на Ал Гарафа

Џонатан Балотели денеска ќе ја има официјалната промоција во дресот на Ал Гарафа. Откако го напушти Вардар, ги договори сите детали за заминување во Катар, а после лекарските прегледи, ќе го има претставувањето.

Балотели после една година замина од Вардар. Остана запаметен по голот против Копенхаген кој донесе една од историските триумфи на „црвено-црните“ во Лигата на шампионите.Датум: 10.08.2017, 09:04
Статијата е прочитана 3624 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense