| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.08.2017

И Митровски се радува на Барса, Јуве и Олимпијакос

Спортинг Лисабон, тимот на Стефан Ристовски доби екстремно тешка група во ЛШ, но да не заборавиме дека во португалскиот клуб имаме уште еден фудбалер, мега талентот Димитар Митровски

Димитар Митровски (18), еден од нашите најголеми таленти исто така има право да се радува на ждрепката во Лигата на Шампионите. Неговиот Спортинг Лисабон цела есен ќе игра против Барселона, Јувентис и Олимпијакос. Значи новиот тим на репрезентативецот Стефан Ристовски доби екстремно тешка група, но во тимот од Лисабон имаме уште еден фудбалер, а тоа е Димитар Митровски кој моментално настапува за младата екипа на Спортинг.Датум: 25.08.2017, 12:26
Статијата е прочитана 2815 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense