| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.09.2017

Албанија се заблагодари за „совршениот“ меч во Струмица

Албанската фудбалска федерација официјално се заблагодари на ФФМ за „совршената организација“ на квалификацискиот дуел за СП помеѓу Македонија и Албанија во Струмица

Дуелот помеѓу Македонија и Албанија на „Младост“ во Струмица беше еден од најинтересните кои ги одиграле двете репрезентации во меѓусебните дуели, надигрувајќи се за интересно 1:1 реми.  Албанската фудбалска федерација е задоволна од сите делови на организацијата, од сместувањето, преку условите на работа, но и безбедносните мерки.
Федерацијата исто така посочува дека ова е пример за надоградувањето на врските меѓу федерациите, се вели во писмото потпишано од претседателот на федерацијата, Арманд Дука. Одличен и фер-реакција.
Датум: 09.09.2017, 12:05
Статијата е прочитана 1381 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense