| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.05.2017

„Фуријата“ во најсилен состав во Скопје

Селекторот на Шпанија Хулен Лопетеги го објави списокот за квалификацискиот меч против Македонија кој се игра на 11 јуни

Со Рамос, Пике, Силва, Коста, Иско и др. ѕвезди Шпанија ни гостува во Скопје на 11 јуни во рамките на квалицикацискиот натпревар за СП 2018 во Русија. Селекторот Хулен Лопетеги го објави списокот од 25 фудбалери на кои смета за средбата со Македонија но и за контролата со Колумбија четири денови претходно.

СПИСОКОТ НА ЛОПЕТЕГИ
Голмани: Де Хеа, Кепа, Реина.
Одбрана: Аспиликуета, Алба, Карвахал, Начо, Рамос, Пике, Монреал.
Среден ред: Роберто, Илјарименди, Бускетс, Коке, Иниеста, Алкантара, Иско, Асенсио, Силва.
Напад: Педро, Витоло, Мората, Делофеу, Коста, Аспас.Датум: 19.05.2017, 12:28
Статијата е прочитана 1858 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense