| контакт | маркетинг

07.03.2018

Втори места за Јада и за Тодоровска

Македонските олимпијци ги обезбедија вторите места во машка и во женска конкуренција на 55. издание на Мавровскиот меморијал

Македонските олимпијци Ставре Јада и Викторија Тодоровска се пласираа на вторите места во своите трки на 10 односно на 5 километри, вчера, на првиот ден од 55. издание на Мавровскиот меморијал, традиципнална трка во нордиско скијање. Јада на патеката од 10 километри беше за 44,4 секунди побавен од првопласираниот, Бугаринот Мартин Пенчев. На третото место се пласира натпреварувачот од Романија Флорин Роберт Доласку.
Тодоровска доцнеше 56,6 секунди зад првопласираната Бугарка Нанси Окоро. Трета беше Ања Илиќ од Србија. 
Јада и Тодоровска се надеваат дека на денешните настапи на 10 односно на 5 километри на вториот и последен ден од ова натпреварување ќе имаат повеќе успех и ќе ги освојат првите места.Датум: 07.03.2018, 17:12
Статијата е прочитана 280 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense