| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

27.07.2017

Хата и Ѓоко гости на Силекс за Илинден

Ѓоко Хаџиевски ја носи својата Хата на пријателски меч на 2 август во Кратово.


Екипата на Хата, од Обединетите арапски Емирати, каде што тренер е нашиот Ѓоко Хаџиевски, а помошник Горазд Михајлов, на втори август, на големиот празник Илинден ќе гостува во Кратово каде што ќе одигра пријателски натпревар со тимот на Силекс. Ова од таборот на кратовци туку што го потврдија. Екипата на Хата на челот со Хаџиевски ќе пристигне во Македонија, и една од првите ективности ќе и биде токму пријателскиот меч во Кратово. Истиот ќе започне во 17:45 часот, а дополнителни информации ќе имаме во следнтие неколку дена. 


 Датум: 27.07.2017, 12:36
Статијата е прочитана 1647 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense