НАШИОТ КАПИТЕН ЗБОРУВАШЕ ЗА ПЛАНОВИТЕ И ЗА ЖЕЛБИТЕ

Пандев: Ќе играм и ќе се борам Македонија да се најде на ЕП 2020

Португалски предизвик за Адеми и Динамо

„Модрите“ ќе мора преку португалски великан до четвртфинале, Челси...

„Вардарци“ тргнаа за Шведска, на победа!

Како што најавивме уште вчера, „вардарци" на ова гостување одат без...

ФИФА не им прости: Челси доби забрана за...

Дисциплинската комисија на ФИФА ги казни Челси и Фудбалската...

Домашен фудбал

„ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ“ СО „ГРИЖИ“ ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА ПРОЛЕТТА

Вардар направи солиден тим, но постојат неколку „проблеми“

Други спортови

Суспендиран рускиот олимписки шампион во скок во височина

Иван Уков доби четиригодишна суспензија, а ќе мора да го врати и златниот медал кој ќе му припадне...