| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.02.2017

Липоски го гледаше дуелот Вардар - Терек

Некогашниот голман на нашата репрезентација, но и на Анжи каде што беше и спортски директор, денеска го следеше натпреварот меѓу нашиот шампион и рускиот тим

Прославениот македонски голман и сегашен менаџер Лазо Липоски, беше во Анталија денеска каде што го следеше дуелот помеѓу Терек и Вардар. И покрај тоа што го носеше дресот на Анжи во минатото, а таму беше и спортски директор, сепак, Липоски има многу пријатели кои што се сега во Терек. Исто така вчера на натпреварот беше и менаџерот Златко Тодоровски - Чкрапе.

 Датум: 09.02.2017, 20:05
Статијата е прочитана 2404 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense