| контакт | маркетинг
23.04.2018
По триумфот над Пелистер, сега на ред за тимот на Работнички е градското дерби против Вардар.
23.04.2018
По повод и официјалното освојување на титулата, спонзорот Лазим Дестани имаше свое обраќање до јавноста
23.04.2018
Во среда (15:00 Ч) ќе се игра соседското дерби во кое главен судија ќе биде Димитар Мечкаровски
23.04.2018
Мечевите Македонија ЃП и Лабуништа, како и Велазерими против Струга Трим Љум ќе се играат в среда за разлика од останатите мечеви кои се играат утре.
23.04.2018
Тетовскиот клуб е на чекање, но на крајот има реални шанси да биде носител во 1. квалификациско коло од „елитата“
23.04.2018
Нашите млади фудбалери се дел од групата А во која се уште и домаќинот Италија, САД и Хрватска.
22.04.2018
Влазерими славеше со 2:1 против Лабуништа во Втората лига - запад
22.04.2018
Фудбалските мајстори од Тетово со 2:0 го совладаа Шкупи и сега веќе и официјално се нови прваци на Македонија. Во соблекувалната славеничка атмосфера. Вака тоа изгледа:
22.04.2018
Фудбалските мајстори од Тетово со 2:0 го совладаа Шкупи и сега веќе и официјално се нови прваци на Македонија. Победа го победи Вардар со 2:0 и го посрамоти сега веќе екс првакот
22.04.2018
„Романтичарите“ со 4:0 славеа убедлива и заслужена победа над Пелистер. Ангелов, двапати Маркоски и еднаш Гофри беа стрелците за тимот на Ѓоре Јовановски
22.04.2018
Денеска се играат сите пет меча од 29. коло во Првата лига. Во дербито Шкендија го дочекува Шкупи, Работнички мора до трите бода со Пелистер а Победа и Вардар играат во Струмица
22.04.2018
На Шкендија на попладневниот меч со Шкупи и треба само бод за да и официјално стане првак на Македонија
НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense