| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.02.2017

Избран и Управниот одбор на ФФМ

Управниот одбор во состав од 14 члена беше избран на Собранието на ФФМ, и тие ја добија поддршката на 91 од вкупно 92 присутни делегати

Фудбалската влада во новиот состав ќе ја претставуваат: Златко Талевски, Арџент Беќири, Светозар Станковски, Добре Иванов, Муарем Сејдини, Тони Ивановски, Горан Гаврилов, Џевад Ибраими, Дејан Димовски, Лазар Ракиџиев, Борче Лазаревски, Салим Абдили, Марјанчо Стојковски и Димитар Џонов.
Управниот одбор е избран со гласање на 91 делегат од 92 присутни, а едно ливче беше неважечко. Покрај УО, беше избран и надзорниот одбор, како и и членовите на комисии.Датум: 18.02.2017, 12:56
Статијата е прочитана 3106 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense