| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.03.2018


Ѓорѓев троен асистент за Арау


Одличен старт на авантурата на нашиот репрезенттивец во втората лига на Швајцарија, каде се надева на одново враќање на старата форма.


Никола Ѓорѓев беше убедливо најдобриот поединец на тимот на Арау викендов во победата над Волен на домашен терен од конечни 4:2. Домашните далеку поуспешни пред се благодарение на нашиот интернационалец кој забележа три асистенции на овој меч, и покажа дека и натаму е исклучително квалитетен. Тоа што не доби шанса во тимот на Твенте и што неговиот матичен Грасхоперс во моментов не може да направи простор во тимот, на Ѓорѓев очигледно му е само поголема инспирација за да пролетва во дресот на Арау одигра максимално квалитетно, и да покаже на сите за што е способен.Датум: 05.03.2018, 12:03
Статијата е прочитана 888 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense