| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.03.2018

Без Митов-Нилсон на следните две „контроли“

Најсериозен кандидат за повик во националниот тим има голманот на Вардар, Филип Гачевски кој брани во голема форма сезонава

Селекторот на македонскиот национален тим Игор Ангеловски, нема да смета на Давид Митов-Нилсон на следните две „контроли“ против Финска и Азербејџан кои ќе се играат овој месец во Анталија. Следната недела Ангеловски ќе го соопшти списокот, а веќе со соочува со еден „отказ“. Станува збор за голманот на шведски Норлепинг, Давид Митов-Нилсон кој што му откажува на националниот тим поради повреда на дланката.

Најсериозен кандидат за завземање на неговото место е голманот на Вардар, Филип Гачевски. Гачевски после една година е на добар пат да направи „кам-бек“ со оглед дека сезонава брани во голема форма во дреост на Вардар, а беше еден од заслужните за историскиот пласман на „црвено-црните“ во групната фаза од Лигата на Европа. Својата добра форма ја продолжи и во есенскиот дел кога беше најдобар поединец на средбите против Шкендија во првенството и во Купот.

Списокот на репрезентативци Ангеловски ќе го соопшти во среда.

 Датум: 03.03.2018, 09:50
Статијата е прочитана 568 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense