| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.07.2017

Триумф на „Пандев“ во Банско

Голот на Стоилов најави поволен резултат, а со погокот во деведесеттата минута струмичани обебзедија конечна победа

Екипата на Академија Пандев ја обезбеди првата победа на подготовките во Банско. Предмалку совладана кипарката екипа Неа Саламис со конечни 2:1. Стрелец на првиот гол беше Ѓорги Стоилов, а потоа во деведесеттата минута со глава реагираше Чешмеџиев, па потоа Димо Димов, за да на крајот од еден кипарски фудбалер топката да одседне во мрежата на противникот. Струмичани заслужено се радуваа на овој триумф затоа што имаа уште неколку зицер ситуации кои не ги искористија.


 Датум: 19.07.2017, 19:54
Статијата е прочитана 2312 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense