| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.08.2017

Досега продадени 17.000 билети за Шкендија - Милан

Повеќе од сигурно е дека Арената на 24 август, на мечот меѓу Шкендија и Милан „Телеком Арената“ ќе биде преполна

Дознаваме дека за само четири дена продадени се нешто помалку од 17.000 билети за возвратниот меч меѓу Шкендија и Милан во плејофот во Лигата на Европа, кој се игра на 24 август. Нема сомневање дека „Телеком Арената“ ќе биде преполна со оглед на големиот интерес во нашата земја но и во околните земји за овој спектакл. Инаку од денеска билети, кои се по цена од 400 до 1.000 денари, ќе може да се купат и во продажното место во  „Сити Мол“ во Скопје.

 Датум: 14.08.2017, 15:36
Статијата е прочитана 3077 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense