| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.05.2017

Ќатип Османи ја гледа „својата“ Шкендија (ФОТО)

На трибините во Струмица познати лица меѓу кои и идниот тренер на тетовските „црвено-црни“

Актуелниот тренер на Ренова и иден на Шкендија Ќатип Османи, е на трибините во Струмица. Тој го гледа својот тим кој што ќе го превземе од 1. јуни, односно веднаш по завршувањето на сезоната. Тој практично ќе се врати во тимот со кој ја освои титулата во 2011 година.

Со тоа идниот тренер Османи сака да види што и е потребно на оваа Шкендија околу новите имиња во летниот преоден рок за успешна сезона најпрво во Лигата на Европа, а потоа и во Првата лига каде што се бара титула.Датум: 17.05.2017, 17:27
Статијата е прочитана 2332 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense