| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.10.2017

 

Вардар со мака до целиот плен со Шкупи

*Со голот на Барсегјан во 58. минута, шампионот успеа да слави потешко од очекувањата во скопското дерби


Вардар со 1:0 го победи Шкупи во последниот меч од 9. коло. Момците на стратегот Јаневски до планираните три бода дојдоа потешко од очекувањата а победничкиот гол беше дело на Тигран Барсегјан во 58. минута. И на двете страни имаше по неколку шанси за гол, но видовме само еден. Вардар не блескаше но дојде до трите планирани бода.


 Датум: 01.10.2017, 16:56
Статијата е прочитана 597 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense