| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.11.2017

Лукас Гоијано во атомскиот напад на Шкендија

Хасани, Ибраими, Емини и Лукас ќе биде напаѓачката четворка на тетовските „црвено-црни“ за вториот дел од сезоната

Лукас Гоијано Кардосо Фереира  ќе биде првото зимско засилување во редовите на Шкендија. Како што дознаваме, раководството на тетовци веќе ги договорило сите детали со ФК Пелистер, со менаџерите и, се разбира, со него самиот околу личните услови. Тоа значи дека страшниот напад на Шкендија напролет ќе биде уште посилен. Интернационалецот од Бразил и моментално член на Пелистер важи за еден од најдобрите напаѓачи или фудбалери во нашата прва лига. Се шпекулира дека за добивање на потписот или за официјализирање на трансферот, Шкендија ќе мора и е подготвена да му плати на Пелистер сосема пристојна сума како отштета.

ПОВЕЌЕ ВО ПЕЧАТЕНОТО ИЗДАНИЕ НА „МАКЕДОНСКИ СПОРТ“Датум: 28.11.2017, 22:33
Статијата е прочитана 5563 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense