| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.02.2018

Тодоров не е потешко повреден

Младиот играч заработил пукнатина на стапалото и ќе носи лонгета околу една недела. Повредата не е страшна, и не е загубен за главниот квалификациски турнир.


Добро е. Миле Тодоров не е потешко повреден. Иако младиот играч на пријателскиот меч на нашата репрезентација до 19. години настрада и беше изваден од игра со болна гримаса сепак денешните детални прегледи покажаа дека се работи само за мала пукнатина на стапалото но дека нема никакви оштетувања на лигаментите или пак на мускулното ткиво. Ќе носи лонгета околу една недела, а за дваесетина дена ќе може да се врати компелтно на тренинзи. Тоа секако дека е одлична вест од нашиот табор пред се за селекторот Вујадин Станојковиќ, кој на Тодоров смета максимално за предизвиците кои следуваат.
За утре исто така во 13:00 часот е закажан вториот натпревар помеѓу селекциите на Македонија и Финска, а мечот исто така ќе се игра на вештачкото игралиште на комплексот Петар Милошевски.Датум: 28.02.2018, 17:09
Статијата е прочитана 809 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense