| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.08.2017

Работнички - Ренова во сабота, во Ѓорче

*Во сабота (12 август) покрај дербито во Тетово, во Ѓорче се игра уште еден скопско - тетовски дуел, оној меѓу Работнички и Ренова

Новата 2017/2018 сезона се отвора со двојна саботна програма. И тоа двата меча се скопско - тетовски. Во градот под Шара играат Шкендија - Вардар, додека во Ѓорче силите ќе ги одмерат Работнички  и Ренова. Ова доаѓа поради тоа што теренот на „Телеком Арената“ се чувал поради евро средбите на Шкендија и Вардар. Инаку веќе долги години Работнички кога е домаќин игра во сабота.Датум: 09.08.2017, 14:02
Статијата е прочитана 794 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense