| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.04.2017

Алиоски повторно меѓу „идеалните“ во Швајцарија (ФОТО)

Македонскиот репрезентљативец очекувано се најде во идеалниот тим за 27. коло во швајцарската Супер лига

Маестралниот настап кој Езџијан Алиоски го имаше во неделата беше доволна препорака за тој да се најде во тимот на 27. коло во швајцарската Супер лига. Македонскиот репрезентативец постигна три гола за осум минути во победата на Лугано над Сион од 4:2. Покрај хет-трикот кој е најбрз на еден македонски фудбалер, Алиоски се запиша и како асистент.
Ова е втора недела по ред каде што нашиот фудбалер се наоѓа во најдобрата „единаесетка“. Покрај него, друштво од Лугано му прават Големиц, Грингој и Садику.Датум: 11.04.2017, 11:15
Статијата е прочитана 705 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense