| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.07.2017

Муарем и официјално во Актобе

Муарем Муарем ќе ја продолжи својата богата интернационална кариера во казахстанскиот Актобе

Офанзивецот веќе е дел од клубот, претставен е во Актобе, и секако сега се чека само на негово деби. Екс македонскиот младински но и сениорски репрезентативец долго време беше дел од азербејџанскиот фудбал, како играч на тимот на Карабах. Со овој клуб, освои многу титули, играше групна фаза во европските натпреваррувања, му даде гол на големиот Интер на Џузепе Меаца, но ете како што и самиот фудбалер кажа време е за нови предизвици. Казахстанскиот фудбал е во експанзија, многу се вложува нешто налик на азербејџанскиор фудбал кога Муарем му пристапи на Карабах. Аткобе е тим кој има големи амбиции и секако финансии да ангажира квалитетни фудбалери.

 Датум: 07.07.2017, 17:14
Статијата е прочитана 1289 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense