| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.06.2017

Пребогатиот Адлан Шишканов: Играме против силен тим

Малку необично на прес конференцијата на Дачија попладнево дојде газдата на клубот Адлан Шишканов, кој е проценет на околу 6 милијарди евра

Вчера и денеска во Струмица престојува Адлан Шишканов, газдата на Дачија, човек кој вреди околу 6 милијарди евра, додека заедно со неговото семејство во Чеченија, односно Русија, вреди дури 20 милијарди евра.
За самиот меч Шишканов напомена...
„Немавме среќа со ждрепката, Шкендија е силен тим. Но ние не се плашиме од никого, имаме намера да одиме натаму. Пред неколку години сдакав да ги доведам Хасани и Ибраими а еве утре ќе играмме против нив. Имам само пофални зборови за Димовски, Незири и Сали кои се наши некогашни играчи“ истакна Шишканов.

 Датум: 28.06.2017, 18:18
Статијата е прочитана 8631 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense