| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.05.2017


Финалето на Купот во Струмица


Во петок ќе падне и конечната одлука откако ден претходни комсиија на ФФМ оди во испекција на стадионот „Младост“. Пелистер и Шкендија го чекаат местото за мегдан кед ќе се судрат за големиот пехар


Струмица е пред Штип за организација на овогодинешното финале на Куп, натпревар во кој ќе играат Шкендија и Пелистер. Стадионот „Младост“ веќе бил под инспекција од ФФМ и имало само неколку искршени столчиња, но тоа нема да биде пречка финалето да се игра во Струмица.

Во Струмица веќе се одигра едно финале и тоа во 2002 година кога Победа ја совлада Цементарница со 3:1. После 16 години повторно овој натпревар се игра на „Младост“, овој пат со сосема поинакви ривали од она првото кое се одигра на „југот“.

Натпреварот ќе се игра на 17 мај со почеток во 17:30 часот.Датум: 02.05.2017, 11:44
Статијата е прочитана 5687 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense