| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.06.2017

Пантерот од Ѓорче

Игор Алексовски е еден од хероите во нашиот тим. Иако прими два гола, сепак во неколку наврати ја спасуваше својата мрежа


И дефинитивно Македонија има голем, голем голман. Неговото име се вика Игор Алексовски или Пантерот од Ѓорче. Голманот на Вардар иако прими два гола и тоа не по негова вина, успеа во неколку наврати и тоа на фантастичен начин да ја спаси нашата мрежа. Просто го излудуваше напаѓачите на Србија. Барди и Ѓорѓев стрелаа во мрежата на Србија, но ако не беше Алексовски повеќе од сигурно е дека немаше да биде 2:2.Датум: 20.06.2017, 21:08
Статијата е прочитана 6131 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense