| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.02.2017

Попусто голот на Тричко

Пораз во куп дуелот на тимот на АЕК Ларнака

Серијата на постигнати голови на Иван Тричковски продолжува но овојпат погодокот на нашиот интернационалец не донесе радост за тимот на АЕК Ларнака. Составот на Тричко загуби на домашен терен во купот од тимот на Анортозис со 1:3. Нашиот интернационалец го постигна единствениот гол за домашните, кои по само десетина минути игра на овој меч веќе губеа со 0:2. Ова е четвртфинална фаза од купот на Кипар, а Тричко и АЕК на ревашност ќе имаат речиси невозмжна мисија пред себе.Датум: 22.02.2017, 20:09
Статијата е прочитана 882 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense