| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.07.2017

Велковски и Џигаури во „аут“ и за реваншот

Двајцата играчи се пријавени за настап во Лигата на шампионите, меѓутоа поради повреди веројатно нема да бидат на располагање

Вардар на реваншот против Малме ќе настапи повторно без услугите на Дарко Велковски и на Џамбул Џигаури. Двајцата играчи се пријавени за настап, но поради повреди нема да бидат на располагање на стручниот штаб.
Велковски и Џигаури не настапија ниту на натпреварот во Малме.
Исто така нема да бидат подготвени за настап ниту Ацо Стојков и Петар Петковски. Двајцата не се ниту на листата на пријавени за Лигата на шампионите.Датум: 15.07.2017, 13:02
Статијата е прочитана 1655 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense